gototopgototop

Заземлення

  На даний момент в Україні ведеться робота з підвищення рівня електробезпеки в електроустановках житлових і суспільних будівель.

   Важливим етапом цієї роботи є удосконалення та упорядкування вимог нормативних документів, особливо в сфері стандартизації улаштування електроустановок.

  Лінії групової мережі від щитків до електроприймачів повинні виконуватися трьохпровідними (фазний - L, нульовий робочий - N і нульовий захисний - РЕ провідники). Забороняється об’єднання нульових робочих і нульових захисних проводів різних групових ліній. Нульовий робочий і нульовий захисний провідники не дозволяється підключати на щитку під спільний контактний затискач. Переріз провідників повинен відповідати вимогам ПУЭ п. 2.5.15.

  Для використання системи кабельних трас у якості РЕ-провідника лотки та аксесуари з’єднуються між собою за допомогою роз’ємів «тато»-«мама» або за допомогою з’єднальних пластин і прикріплюються гвинтами М6х10 з широкою головкою та гайками М6 зі стопорним буртиком. Це забезпечує надійне електричне з’єднання, стабілізоване за другим класом (ГОСТ 10434-82).

  Приєднання системи кабельних лотків до системи зрівнювання потенціалів (головної уземлюваної шини) здійснюється провідником, закріпленим за допомогою стандартних метизів або зварювання (ГОСТ 10434-82). Переріз цього провідника визначається виходячи зі струмів короткого замикання фазних провідників на лоток за методикою, яка викладена в ПУЭ п. 1.7.126.

  У випадку замикання фазного провідника на лоток струм замикання буде протікати не захисним провідником, а лотком. При перерізах з’єднувачів елементів систем кабельних трас і провідника, який з’єднує лоток з головною уземлювальною шиною, менших, ніж переріз лотка, максимально витримуючий струм короткого замикання визначається за мінімальним перерізом за умови, що цей струм достатній для спрацювання розчіплювача миттєвої дії автоматичного вимикача.